Joga Podkategoria: Joga

 • Joga portal dla początkujących »

  Portal Joga ABC jest przeznaczony dla osób poczatkujących w jodze. Można tutaj przeczytać o różnych, współczesnych i tradycyjnych przejawach jogi, w sposób przystępny i lekki. Co ważne, jest także możliwość zadania pytania ekspertom, którzy odpowiedzą do 2 tygodni na łamach portalu. Dla portalu piszą znani autorzy: Olga Szkonter (redaktorka naczelna), Ola Ziarnik-Mizgier, Maciej Wielobób, Piotr Marcinów, Izabela Raczkowska i inni. Pod portal jest także podpięty katalog szkół jogi.

  Data dodania: 13 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Joga w Krakowie »

  Vinyasa krama joga w Krakowie z autorem książek "Terapia jogą" i "Pranajama" oraz 200 artykułów o jodze i medytacji - Maciejem Wielobobem i jego zespołem. Zajęcia odbywają się w 2 lokalizacjach: centrum Krakowa i Czyżyny (Nowa Huta), na różnych poziomach zaawansowania. Grupy liczą maksymalnie do kilkunastu osób, nauczanie jest realizowane profesjonalnie, ale w przyjaznej atmosferze.

  Data dodania: 13 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Joga Portal - JogaSutry »

  JogaSutry.pl to opiniotwórczy portal dla entuzjastów jogi, którzy chcą poczytać dogłębnie o tradycji jogi w różnych jej przejawach: praktyka asan, pranajama, medytacja. Portal wyjaśnia dogłębnie czym jest tantra, joga, sufizm, na czym polega dynamika medytacji. Czytelnicy nie znajdą tu artykułów słabej jakości, każdy jest sprawdzany merytorycznie przez redaktora naczelnego, a językowo przez 2 korektorki. Dla portalu piszą znani autorzy: Śrivatsa Ramaswami, James Swartz, Jai Uttal, Maciej i Agnieszka Wielobób, Piotr Marcinów, Agata Mrowińska, Patrycja Gawlińska i inni autorzy polscy i zagraniczni.

  Data dodania: 13 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ashtanga Joga - Klub Joga Poznań »

  Oferta poznańskiego klubu jogi oraz fizjoterapii. Możecie Państwo odkryć u nas potencjał jogi dynamicznej, korekcyjnej, wpływającej pozytywnie na kręgosłup. Dodatkowo sugerujemy jogę poprawiającą wydajność sportowców, warsztaty dla dzieci i panele treningowe dedykowane kobietom w ciąży lub seniorom. Ostatecznie wspieramy Państwa usługami gabinetu terapii manualnej.

  Data dodania: 01 03 2016 · szczegóły wpisu »
 • Utupluti »

  Jeśli jesteś miłośniczką jogi, powinnaś zadbać o odpowiednią matę. Znajdziesz ją w Utupluti! Jesteśmy producentem mat do jogi, które wykonujemy z ekologicznych komponentów. Dzięki naszemu doświadczeniu, pasji oraz wiedzy tworzymy produkty przyjazne dla zdrowia i środowiska. Maty Utupluti pozwalają na wykonywanie nawet najtrudniejszych ćwiczeń. Pozwól, że Ci to udowodnimy.

  Data dodania: 07 03 2020 · szczegóły wpisu »
 • Abhaya Wrocław - nauka astanga vinyasa jogi i jogi wg Iyengara »

  W dzisiejszym świecie zachodnim joga jest w dużej mierze stosowana zwłaszcza z powodu jej praktycznych zalet dla zdrowia: kręgosłupa, systemu nerwowego, gruczołów i organów wewnętrznych. Podczas nauki jogi w naszej szkole możesz praktykować jogę wg dwóch metod: hatha joga wg ścieżki Iyengara oraz astanga vinyasa joga zgodnie z naukami Pattabhi Joisa. Możesz dołączyć na kursy dla początkujących i zaawansowanych. Trening jogi przywraca stabilność mięśni, wzmacnia oddech i czyni go lżejszym, eliminuje wyczerpanie oraz łagodząco wpływa na układ nerwowy, co w efekcie rozluźnia umysł. U podstaw jogi indyjskiej znajduje się mniemanie, że podróż ku harmonii zaczyna się od ciała i umysłu. Usprawniając ciało i umysł, wyczula się postrzeganie oraz kontakt ze własnym wnętrzem. Ashtanga Vinyasa Joga - jest energiczną postacią jogi, kładącą akcent na vinyasach, innymi słowy na ruchu zsynchronizowanym z oddechem. Praktyka zawiera naukę podstawowej serii dla astanga jogi: powitania słońca A i B, stopniowo przechodząc do pozycji stojących i siedzących. W trakcie ćwiczeń uwagę kładzie się na swobodę przejść między pozycjami oraz równomierny, energetyzujący oddech. Zajęcia są prowadzone w dynamicznym tempie. Hatha Joga - najpopularniejsza na zachodzie tradycji jogi indyjskiej, bazująca przede wszyskim na pozycjach ciała zwanych asanami a także na obserwacji oddechu. Praktyka zawiera naukę podstawowych asan a także wykorzystywanie pomocy do jogi. Nauka odbywa się w wolniejszym tempie, zwracamy tu uwagę na staranne praktykowanie pozycji. Wskutek wykonywania ustalonych pozycji ciało się umacnia i rozciąga. Joga to wywodząca się z Indii umiejętność zajmująca się powiązaniami pomiędzy intelektem, ciałem i oddechem.

  Data dodania: 28 10 2010 · szczegóły wpisu »

Joga - nowa strona:

Adres: